ورزش 1

ورزش 1

ورزش 1

طبقه بندی موضوعی

تیم ملی بسکتبال ایران،چین را هم شکست داد

شنبه, ۱۲ مرداد ۱۳۹۲، ۰۷:۵۹ ب.ظ

تیم ملی بسکتبال ایران،چین را هم شکست داد

تیم ملی بسکتبال ایران،چین را هم شکست داد

تیم ملی بسکتبال ایران در آخرین دیدارش از مرحله گروهی رقابت‌های قهرمانی آسیا به مصاف چین رفت و به پیروزی دیگر رسید.

تیم ملی بسکتبال ایران در سومین دیدار خود از گروه C به مصاف چین مدافع عنوان قهرمانی آسیا رفت و با نتیجه قاطع 70 بر51 به پیروزی رسید. ایران با این پیروزی به عنوان صدرنشین گروه سوم به جمع دوازده تیم برتر آسیا رسید.

*کوارتر نخست: 26 بر 16 ایران

به گزارش ایسنا،مهدی کامرانی،‌ حامد آفاق،‌ صمد نیکخواه‌بهرامی، اوشین ساهاکیان و حامد حدادی ترکیب ایران را تشکیل می‌دادند. کوارتر نخست با برتری کامل ایران آغاز شد. ایران با امتیاز صمد نیکخواه بهرامی پیش افتاد و با عملکرد خوب دفاعی اجازه کار را به چین نداد.

دفاع ایران اجازه خود‌نمایی به حریف نمی‌داد و توپ ربایی‌های کامرانی نیز فرصت امتیازآوری برای بسکتبالیست‌ها ایجاد می‌کرد. چین تا پنج دقیقه نخست بازی در امتیازآوری ناکام بود و 9 بر صفر از حریفش عقب بود تا اینکه بالاخره توانست توسط ژی لی به نخستین دو امتیازش برسد.

در ادامه نیز ایران دفاع خود را بهتر و بهتر کرد. کار دفاعی ایران به هیچ وجه به چینی‌ها اجازه کار نمی‌داد و از طرف دیگر فرصت‌های امتیازآوری به ملی پوشان می‌داد که آنها نیز از آن استفاده می‌کردند. سه دقیقه به پایان کوارتر نخست باقی مانده بود که ایران 17 بر 7 از حریفش پیش بود. صمد نیکخواه بهرامی ستاره ایران در کوارتر نخست بود که تا این دقیقه از مسابقه 10 امتیاز کسب کرده بود.

نکته جالب توجه در این کوارتر این بود که کادرفنی چین ژی ژی لیان سنتر نام‌ آشنای خود را بازی ندادند و از وانگ ژی ژی سنتر کهنه کار خود نیز تنها دقایقی بهره بردند. با افزایش فاصله امتیازی بچیروویچ نیز به مهرهء‌های اصلی‌اش استراحت داد و بازیکنان جایگزین را به میدان فرستاد. با این شرایط ایران در این کوارتر توانست حریفش را به خوبی کنترل کند و با دفاع تیمی خود با نتیجه 26 بر 16 به پیروزی رسید.

*کوارتر دوم: 15 بر 8 ایران

با آغاز کوارتر دوم چین رو به پرتاب‌های سه امتیازی آورد که موفق بود. دو تیم در کار دفاعی خوب کار می‌کردند و سعی داشتند از ضد حمله‌های خود استفاده کنند. شوت‌های سه امتیازی چین و توپ ربایی‌های کامرانی در میدان صحنه‌های زیبایی را ایجاد کرده بود.

حامد حدادی نیز در زیر سبد چین قدرتنمایی می‌کرد و امتیاز کسب می‌کرد. شاگردان بچیروویچ عملکرد خوبی داشتند و اشتباه‌های کمی داشتند. با استفاده از اشتباه‌های بازیکنان جوان چین موقعیت‌سازی می‌کردند اما دو تیم در امتیازآوری موفق نبودند. ایران 35 بر 22 از حریفش پیش بود و بچیروویچ از موقعیت استفاده کرد تا نفرات نیمکت نشینش را وارد میدان کند.

ایران در ادامه نیز تیم برتر میدان بود و با قدرت زیر سبد و نفوذهای خوبش موقعیت بدست می‌آورد و به امتیاز آوری‌اش ادامه می‌داد. سه دقیقه به پایان کوارتر دوم باقی مانده بود و ایران در این کوارتر 11 بر 8 از حریفش پیش بود. چین در دقایق پایانی سیستم دفاعی‌اش را تغییر داد و توانست حمله‌های ایران را کنترل کند اما بازهم فضاسازی‌های کامرانی که در این دقایق ویسی را در کنارش داشت دفاع چین را برهم می‌ریخت و در نهایت با نتیجه 15 بر 8 در کوارتر دوم به پیروزی رسید.

نیمه نخست مسابقه با نتیجه 41 بر 24 به سود ایران به پایان رسید.

*کوارتر سوم: 17 بر 13 چین

بچیروویچ در کوارتر سوم بیشتر سعی داشت به مهره‌های کلیدی‌اش استراحت بدهد و چینی‌ها نیز از همین شرایط استفاده کردند و امتیاز آوردند. دو تیم در دفاع خوب کار می‌کردند اما در حمله ناموفق بودند. بازی پایاپای پیش می‌رفت و امتیازها کم بود. چینی‌ها با فضا سازی برای وانگ ژی ژی سنتر کهنه کار خود سعی داشتند فاصله امتیازی را کاهش دهند که بچیروویچ دوباره حامد حدادی را وارد زمین کرد. او دوباره یکه تازی‌اش را در میدان آغاز کرد.

چین در ادامه کار سعی داشت برتری‌اش را در کوارتر سوم ادامه دهد و توانست با دفاع منطقه‌ای خوب حمله‌های ایران را متوقف کند. چین 11 بر 7 از ایران پیش بود و ملی پوشان کمی تمرکزشان را از دست داده بودند و همین مساله فرصت کافی را به چینی‌ها می‌داد تا امتیاز‌آوری کنند. توپ ربایی چینی‌ها نیز دفاع ایران را آزار می‌داد و در نهایت چین در کوارتر سوم با نتیجه 17 بر 13 به برتری رسید.

*کوارتر چهارم: 16 بر 10 ایران

ایران در کوارتر چهارم کارش را بهتر آغاز کرد.همان ابتدا با قدرت زیر سبد حدادی صاحب چهار امتیاز شد. ایران 58 بر 43 از حریفش پیش بود و با دفاع مناسب این حاشیه امنیت را حفظ می کرد. ایران در این کوارتر نیز با دفاع خوب چینی ها را کنترل می کرد و اجازه نمی داد آنها کاری از پیش ببرند. با اینکه ملی پوشان در موقعیت سازی موفق بودند اما بازی در این کوارتر کم امتیاز پیش می رفت.

بچیرویچ سعی می کرد با استفاده از تمامی نفراتش به بازیکنان اصلی استراحت بدهد و به همین دلیل تیم ملی شادابی خودش را از دست نمی داد.

چهار دقیقه به پایان مسابقه باقی مانده بود که ایران 63 بر 44 از چین پیش بود. چینی ها تعداد خطاهای تیمی شان نیز تمام شده بود و همین مساله عرصه را بر آنها تنگ تر می کرد. دو دقیقه به پایان بازی مانده بود که ایران در کوارتر چهارم 11 بر 3 از حریفش پیش بود و تا انتهای بازی نیز این برتری را حفظ کرد و در نهایت توانست 70 بر51 برابر چین به پیروزی برسد. کوارتر چهارم نیز با نتیجه 16 بر 10به سود ایران به پایان رسید.

به این ترتیب ایران به عنوان صدرنشین گروه سوم راهی مرحله دوم مسابقات شد و باید با سه تیم نخست گروه چهارم رقابت کند. رقابت های مرحله دوم قهرمانی آسیا از دوشنبه آغاز می شود.

  • محمد یاوری

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی